W swoich szeregach mamy zbrojną piechotę miejską, artylerię i łuczników. Takoż i reprezentację godną do wystawienia w szrankach turniejowych z mieczem i tarczą. Na okoliczność peregrynacji - historyczne obozowisko z pełnym wyposażeniem. (Namioty, wiaty, stoły, ławy i krzesła, naczynia i sprzęt „kuchenny”)
W spektrum naszej rekonstrukcji są także tańce średniowieczne. Doskonalimy się w tej sztuce z sukcesami.
Kultywujemy kuchnię średniowieczną wraz całym rytuałem właściwym ucztom z epoki. Zarówno w trakcie spotkań bractwowych jak i na peregrynacjach.
Nieobca nam kaligrafia oraz inne umiejętności i rzemiosła. Stąd na turniejach prezentować możemy bogaty kram z medykamentami, ziołami, driakwiami, relikwiami i nie do końca legalnymi amuletami. (Nie wspominajcie proszę o tym przedstawicielom Świętego Officium, bo naszej aptekarki na stosie oglądać nie chcemy). Siostry nasze haftują i sprawnie krajki robią. Bracia nasi buty i inne wyroby ze skór uczynić potrafią, lubo też w drewnie sztukę swą pokazać. W sztuce pisania i tworzenia miniatur szkolimy się. Służymy przygotowaniem suplik, glejtów i innych dokumentów dla ludzi zacnych i hojnych. Używamy ku temu przedniego papieru, pergaminu, inkaustów i piór stosownych.
Jesteśmy organizatorami corocznych turniejów i wydarzeń:
- Turniej o Topór Andrzeja Tęczyńskiego pod Zamkiem Tenczyn w Rudnie. (Stowarzyszenie „Ratuj Tenczyn”)
- Korowód Świętego Marcina w Krzeszowicach. (Stowarzyszenie „Ratuj Tenczyn”)
- Piknik Dworski pod Zamkiem Korzkiew. (Stowarzyszenie Korzkiew)
- Turniej Kwiatów w krakowskim Barbakanie. (Wspólnie z Kompanią Gryfitów oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa)
Ponadto co roku ożywiamy przez dwa tygodnie XIII wieczną Osadę Średniowieczną na Kopańcu, korzystając z przychylności Fundacji „Harmonia Kultury”.
Prowadzimy także tematyczne warsztaty dla dzieci i dorosłych, inscenizacje oraz pokazy na turniejach i imprezach plenerowych.